"מי מפחד משינוי? אני ! , כבר לא!!!

 

למען האמת כשאני קוראת את הכותרת הזו, גם לי היא נראית פתאום מורכבת . אבל היא נכונה כל-כך נכונה  שאין דרך אחרת להסביר אותה .בעצם יש.  לכן אני כאן  .

הנה כמה עובדות > חלק נכבד מהאנשים פוחדים משינוי , חלק נכבד לא יוזמים שינוי, חלק נכבד מייחסים שינוי בעיקר לתהליכים מורכבים (גירושין, החלפת עבודה  מעבר דירה ) , כולנו עוברים שינוי !!!!

 

איפה אנחנו מוצאים את השינוי?  כמעט מרגע לידתנו! .לאחר  שניתקנו את חבל הטבור בעזרת המיילדת החביבה , אנחנו נתקלים בזוג מבוגרים שטוענים שהם מופקדים על הביטחון שלנו .. לאחר כמה שנים של שליטה מוחלטת בשני המבוגרים פתאום צריך להתמודד עם השינוי הראשון > גן ילדים . אני מוחה  בתוקף מסרב ללכת.  מה אני צריך עכשיו על הראש גננת  שתגיד לי מה לעשות  ועוד 30 מתחרים . זוג המבוגרים שהבאתי מבית החולים  מנסה לשכנע שזה יהיה לטובה  שאני אפגוש חברים ויהיה כיף ואני אוכל ללמוד דברים חדשים ושהגיע הזמן שאני אתמודד עם שינויים  ( שיגידו את זה לעצמם אני שומע את השיחות שלהם שהמבוגרת מקטרת למבוגר שהיא תקועה כמזכירה במשרד עורך דין שלא מקדם אותה ולא נותן לה העלאה במשכורת) .

 

והמבוגר פוחד שהיא תעזוב  ת'עבודה  כי לא יהיה להם כסף לשלם את המשכנתא ( שיעברו לאוהל מה כבר רוטשילד לא טוב להם)  טוב הסצנה הזו חוזרת  על עצמה עוד כמה פעמים ( בית ספר , תנועת נוער, צבא)  המבוגרת עוד אצל אותו עורך דין מזדקן .. היא  נראית עייפה ולא יוצאת מהבית .. המבוגר אומר שהיא שחוקה והיא אומרת שהוא כבר לא מה שהיה פעם ..אפילו הויכוחים לא השתנו ..

 

כן שני המבוגרים צודקים בסיפור – קשה להם – אך ובעיקר לבחור הצעירשאותם המבוגרים לא מהווים עבורו דוגמה להתמודדות עם שינוי ..

ובואו נחזור לכותרת  ולמסר.  כולנו עוברים שינויים בין אם אנחנו בוחרים אותם או לא. ההבדל הוא ביכולת שלנו להתמודד,  בכלים שאנחנו רוכשים עם הזמן , בעוצמה הפנימית שלנו ..אך ובעיקר ההבנה שעל מנת לעשות שינוי גדול יש להקדים ולעשות שינויים קטנים ..או יותר נכון להשתלב בתחומי עניין נוספים הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית . תחומי עניין שיסייעו למנוע תחושת שחיקה וריקנות שעלולה לאפיין מי שעומד במקום , או שולף את כל התירוצים למה לא . 

ומה צריך לעשות ? > לא לפחד  להעיז או לפרגן לעצמנו!!!  , כי כאשר אנחנו פוחדים להעיז  , אנחנו מפסיקים לחיות ולחדש , נצמדים למוכר

( בקלפי הטארוט יש את קלף המוות ולעולם אין אנו מפרשים אותו כקלף מוות פיזי , אלא כאשר משהו מת בתוכנו אותה ריקנות שגורמת לחדוות החיים למוג  ואנו בעטייה  נדרשים לטרנספורמציה , לשינוי עומק להחזיר את מעיין החיים . 

 

ועכשיו כאשר אתם רגע לפני בואו וניתן לבחור וזוג המבוגרים שאיתו כמה אבני דרך חשובות בדרך לחיים מעניינים ומלאים. 

 

* שינוי הוא תהליך - לא מטרה- צאו לדרך – אמנם יהיו עומס תנועה ולעיתים גם שיבושים בדרך , אבל הדרך תוביל אתכם ליעד וגם  בונס תחשפו לנופים מרהיבים .

 

*ידע = כוח, בכל הזדמנות תרכשו ידע ותחומי עניין .. זה יעניק לכם המון ביטחון וישחרר אתכם מהצורך להיות תלותיים . 

* חלון הזדמנויות – זהו את חלון ההזדמנויות שלכם. זיכרו את המשפט הידוע > כאשר נסגרת דלת , נפתח חלון.

• סרטי אימה קיימים רק בקולנוע - אל תביימו  תסריטי אימה – זכרו חלק גדול מהסרטים מסתיימים עם סוף טוב ובעיקר אם אתם תביימו את סרט חייכם.

 

•  תחשבו מה האלטרנטיבה? כן היא לא נראית משהו , אז צאו לדרך ובהצלחה.

 

 

"השינוי אינו רק חיוני לחיים, הוא החיים עצמם."

~ אלווין טופלר, "הלם העתיד"

 

 

תמי עטיה

נומרולוגית / יועצת אישית/עסקית/רוחנית 

מומחית למיקוד מקצועי  , התפתחות אישית , העצמה וליווי של תהליכי שינוי

 

 

 

 

 

 

מאמרים ופוסטים

050-5711018