למצוא את נקודות החוזק באדם

 

כתבה שהתפרסמה באתר אלטרנטיבי  

למצוא את נקודות החוזק באדם – זו ההתמחות שלי.

 

תמי עטיה מחלקת את חייה בין המשפחה, עבודתה כמנהלת שיווק תיירות בגליל המערבי ועיסוק בייעוץ נומרולוגי הוליסטי. כל מה שקשור במגע בלתי אמצעי עם הזולת מרתק אותה, וכפי שהיא מגדירה זאת בעצמה "להיות באינטראקציה עם אנשים זאת אהבת חיי".

 

"אני מאמינה שאין תחליף לתקשורת בין אנשים. במפגשים כאלה מתרחש משהו מיוחד בין שני הצדדים... כשאני פוגשת אדם אני יכולה להרגיש הרבה מאוד דברים שקשורים אליו ולחייו וזה משהו שמלווה אותי שנים רבות. בעבר לא ידעתי מה פשר התחושות הללו ומאיפה זה בא, אבל בגיל מאוחר יותר הבנתי שקיבלתי מתנה גדולה מהיקום ושעליי לפתח אותה. מסיבה זאת למדתי במשך השנים נומרולוגיה, קריאה בקלפי טארוט, גרפולוגיה ועבודה אינטואיטיבית לצד הלימודים האקדמיים שלי. כל אלה מבחינתי הם כלים שמסייעים לי לעשות סינתזה ולעזור לאנשים שמחפשים דרך חדשה בחייהם."

 

האם את יכולה לשפוך אור גם על העתיד? הרי זה מה שכולנו בעצם רוצים לדעת.

"אני מביאה למפגשים שלי עם אנשים הרבה מאד ידע, תובנות והמלצות אבל אני בפירוש לא מגדת עתידות. אני רואה את הפוטנציאל ואת המגמות והדרך בה הולך האדם, אבל הגשמתן תלויה כמובן באדם עצמו. מה שכן, הייחוד שלי זה לאתר את נקודות החוזק אצל האדם. אני תמיד מתמקדת ב'חצי הכוס המלאה' ולוקחת את הדברים לכיוון החיובי, למקום של התקדמות, מקום טוב, בהיר וברור יותר. לא פעם אנשים נמצאים בקושי גדול והם מרימים ידיים לגבי החיים שלהם ובעיקר מביאים חוסר אמונה לאפשרות שיהיה טוב יותר. בתהליך שאני מעבירה אותם, אני מצליחה לתת בידיים שלהם  סוג של חבל הצלה. לדוגמה, אני מלווה בתהליך אבחוני וייעוצי אישה מקסימה (מחו"ל דרך הסקייפ), שהגיעה אליי בהמלצת חברה שלה שגם הייתה בייעוץ. האישה נמצאת בטלטלה נפשית עצומה. היא נפרדה מהבעל שמגדל את הילדה המתבגרת לבד והיא מתרכזת בעצמה ובעתיד שלה, תוך כדי היא מנהלת מערכות יחסים רגשיות מטלטלות שמביאות אותה בעיקר לסף ביטחון עצמי נמוך. האישה הזאת, מדהימה וחכמה, הגיעה למצב של משבר בחיים האישיים וזה מעיב עלייה וגורם לה להיות 'משותקת'. היא בסכסוך פנימי שגורם לה לסערת נפש עצומה. תוך זמן קצר, גיליתי את נקודת החוזק שלה והבהרתי לה שאסור לה לוותר על עצמה... ככלל, אני לא עושה חיים קלים למטופלים שלי. הסברתי לה מאיפה נובעות הבעיות שלה (במקרה שלה בעיות רגשיות עם אימא שלה) והדגשתי את היכולות והעוצמות המולדות שלה. יש לה כישרון מולד להקשיב ולטפל באנשים וגם כישרון באומנות. בשלב הזה הצעתי לה לפתח את שני התחומים האלה ולהתחבר לעשייה של מה שהיא אוהבת באמת. השאר- יגיע במשך הזמן עם התהליך של חיבור לעצמה." בשיחה השלישית היא כבר אמרה שהיא בתהליך שלום עם עצמה – התקדמות גדולה מבחינתה.

 

גישה חיובית זה מצוין, אבל איך מממשים את זה?

"הכל מתחיל במודעות וברצון עמוק לבחור איך לחיות. אני לעולם לא מייעצת לאנשים המגיעים אליי לאבחון וייעוץ, לעשות מה שאני בעצמי לא עשיתי... כמו כל אדם, חוויתי בחיים הפרטים שלי לא מעט טלטלות, אבל נקודות החוזק שאיתרתי בזכות עבודה עצמית העצימו אותי והובילו אותי קדימה. תמיד האמנתי שמתוך כל רע- יצמח משהו טוב יותר, שאולי לא היינו מגיעים אליו ללא אותם אירועים מאתגרים שהתרחשו בחיינו. שינוי בחשיבה ובכלל- זה דרך לא פשוטה. אנשים מרגישים שחסר להם משהו בחיים, שאינם מרוצים אבל הם בדרך כלל קופאים על השמרים בגלל הפחד וחוסר הוודאות המלווים כל שינוי. אני מסבירה לאנשים ששינוי זה לא בהכרח רעידת אדמה של לשבור את כל הכלים בבת אחת, אלא תהליך שמוביל לשינוי בצעדים מדודים. אני אישה פרקטית וברור לי שהעבודה מתחילה בבניית הביטחון העצמי של האדם. רק אחרי שהאדם באמת מאמין ובוטח ביכולותיו, אז אפשר להתקדם צעד אחר צעד...."

 

רבים מהמיסטיקנים מציעים לשנות את השם כדי להזמין אנרגיות חיוביות לחיים. מה דעתך?

"גם אני משתמשת בנומרולוגיה בשם ובתאריך הלידה כי הם כלים חשובים לקבלת מידע, אולם אני נזהרת מאוד בהקשר של שינוי שמות. הסיבה היא שאיני רוצה לגרום לאנשים לחשוב ששינוי שם הוא פתרון קל שעצם ביצועו ישנה להם את החיים. נדרשת כאן עבודה נוספת מצידו של האדם שרוצה להביא לשיפור באיכות החיים שלו ושינוי השם יכול לעזור אבל זה לא האמצעי היחידי. תאריך הלידה הוא החשוב ביותר ולפיו ניתן לקבוע את התדר האנרגטי של האדם.

 

איזה סוג ייעוץ ניתן בעצם לקבל אצלך?

אני מייעצת לאנשים בכל תחומי החיים, החל מנושאים אישיים, ייעוד אישי ומקצועי, זוגיות ושותפויות. כמו כן, אני מסייעת להורים לראות את ילדיהם במבט נוסף ואחר, על ידי הבנת הדינאמיקה הפנימית של הילד על פי אופיו. לשם כך אני נעזרת בכל האמצעים העומדים לרשותי שזה כמובן התמחות כנומרולוגית, קריאה בקלפי טארוט, תקשור ועבודה אינטואיטיבית ואם צריך להרחיב גרפולוגית אז אני מוסיפה גם את זה. אני מציעה שלושה סוגים של ייעוץ: אבחון מורחב ופרטני של פגישה אחת הנמשכת כשעה וחצי- שעתיים ובו אדם מקבל תמונה כללית על חייו. יעוץ לגבי נושאים שבשגרה או בעיה ספציפית – מפגש של שעה. והסוג השלישי הוא ליווי של תהליך המתפרש על פני כמה פגישות מ– 3 עד 10 וכולל  ליווי אישי. הכל כמובן תלוי ברצונו ובצרכיו של המטופל. כמו כן, אני מעבירה הרצאות וסדנאות ברחבי הארץ. "

 

במשך כל השנים, נעזרתי ב'מתנה' שהוענקה לי לראות לעומק נפשם של אנשים, חוכמת חיים ויכולת לעזור ולהביא אנשים למקום של ביטחון עצמי מאוזן שהוא המפתח להצלחה. בין אם מדובר במשפחה הפרטית שלי ובין אם זה אנשים זרים. כל מפגש מרגש אותי מחדש וגם את אלה שבוחרים לבוא ולהתייעץ איתי. אין לי ספק שבכל אדם יש נקודות חוזק ומנקודת מבט זאת על החיים- ניתן להתקדם לכל

 

 

 

 

 

מאמרים ופוסטים

050-5711018